Kurzy

Kurz paraglidingu A – základný

          Kurz je pre všetkých, ktorí s paraglidingom začínajú, alebo pre tých, ktorí už začali a teraz chcú zdokonaliť svoje zručnosti, získať nové poznatky. Nepredpokladá sa žiadna skúsenosť s týmto športom. Po absolvovaní kurzu a úspešnom zložení pilotnej skúšky sa stávate držiteľom pilotného preukazu PL-A, ktorý Vás oprávňuje samostatne lietať s padákovými klzákmi typu štandard.   Na požiadanie Vám vystavíme medzinárodný pilotný preukaz IPPI - card FAI.

         Paragliding kurzy sa konajú na Straníku pri Žiline. Ak ste skupina aspoň 6 ľudí, sme schopní zorganizovať kurz aj na vami vybranom mieste, napr. Donovaly, Nízke Tatry…

        V každom kurze ukážka motorového paraglidingu !

Pozrite si video ako prebieha kurz ...

ABCparagliding pohlad zo startu na klzaky

Svahové lietanie na Straníku.

Cena kurzu paraglidingu zahŕňa:

Doba trvania kurzu je 6 dní.

Cena základného kurzu: 599,– €

Ponúkame vám možnosť zakúpiť si kompletný 6 dňový kurz paraglidingu TERAZ LEN ZA 579, - €. 

Cena základného kurzu: 579 €, je dotovanou cenou a platí len do vyčerpania finančných prostriedkov od našich sponzorov.


Kurz je možné zakúpiť aj ako darček prostrednícvom darčekového poukazu.

Poukaz na požiadanie, zašleme na váš e-mail v PDF alebo JPG formáte, môžte si ho veľmi jednoducho vytlačiť priamo doma na vlastnej tlačiarni.

Neváhajte, využite ponúkanú príležitosť a vyplňte si prihlášku. Termín kurzu si môžete zvoliť aj neskôr.


Kurz paraglidingu – zoznamovací

          Je jednodnodňový alebo dvojdňový – víkendový kurz. Zoznámenie sa s padákovým klzákom a výstrojou, nácvik štartov. Krátke lety s malým prevýšením. Nácvik prebieha na mierne sklonenej lúke a lietať budete tiež z mierneho svahu.

          Je to aj vhodná športová akcia pre firmy, ktoré poriadajú stretnutia pre svojich zamestnancov alebo obchodných partnerov. Začiatok je vždy o 9.00 hod. v sobotu, lietať môžeme až do západu slnka. Tento kurz sa koná ktorýkoľvek víkend po dohode na tel. + 421 903 544 844, alebo nás kontaktujte na náš E-mail: zdeno@abcparaglding.sk

          Pokiaľ by sa Vám lietanie zapáčilo, môžeťe si doplatiť a priamo pokračovať v základnom kurze, alebo v niektorom z ďaľších termínov základných kurzov v sezóne.

Pozemný tréning

Cena kurzu zahŕňa:

Doba trvania kurzu je 1 alebo 2 dni.

Cena kurzu jednodňového: 99,– €      

Cena kurzu dvojdňového: 199,– €     


Kurz paraglidingu – opakovací

          Je určený absolventom našej školy, ktorí si chcú po prestávke zopakovať a doplniť svoje poznatky, získať stratenú zručnosť potrebnú pre ovládanie padákoveho klzáku alebo znovu si dopriať trochu slobody pri lietaní bez toho, aby si zakúpili vlastnú výstroj. Nie je potrebný pilotný preukaz.

          Tento kurz je vlastne kompletným základným kurzom so zvýhodnenou cenou. Termíny sú rovnaké ako pre základné kurzy 6 – dňové.

Po strte hladanie termiky

Po štarte, hľadanie termiky ...

Cena kurzu zahŕňa:

Doba trvania kurzu je 6 dní.

Cena opakovacieho kurzu: 569,– €


Kurz paraglidingu B – termický

          Kurz je určený držiteľom pilotnej licencie typu PL-A. Pilot musí mať primerané praktické skúsenosti so svahovým lietaním a lietaním v termike. Je to zdokonaľovací kurz na vlastnom padákovom klzáku. Je zameraný na techniku letu, vyhľadávanie termiky v cudzom teréne, taktiku letu na prelete, navigáciu pomocou GPS a iné. Po úspešnom absolvovaní kurzu a splnení podmienok pilot získa licenciu PL-B.

          Kurz prebieha na Straníku pri Žiline, Chopok – Nízke Tatry, prípadne v Slovinsku – Julské Alpy, Taliansku – Bassano del Grappa alebo na inom mieste, ktoré poskytne vhodné podmienky pre tento druh výuky.

Dolomity

Cena kurzu zahŕňa:

Doba trvania kurzu je 2 - 3 dni.

Cena termického kurzu: 79,– € / 1 deň


Kurz paraglidingu - motorový

          Záujemcom o lietanie na padákovom klzáku s motorom poskytujeme možnosť absolvovať moderný kurz motorového paraglidingu. Sme jedinou profesionálnou školou motorového paraglidingu na Slovensku! Tento spôsob lietania znamená výrazný posun v čase, ktorý sme schopný stráviť vo vzduchu počas celého roka. Motorové lietanie prináša radosť hlavne v období, keď nie je termika a nie je iná možnosť ako sa udržať vo vzduchu. S motorovým padákom je možné lietať na výlety, pozrieť sa do miest, kam by ste s bezmotorovým padákovým klzákom sotva doleteli, lietať nízko nad zemou, alebo si len tak ísť zalietať po práci.

          Motorový paragliding je nadstavbou na bezmotorové lietanie. Vyžaduje zvládnuť manipuláciu s motorom. K padákovému klzáku vám pribudla ďalšia dimenzia. Naučiť sa ju zvládať vyžaduje predpoklad, že už dokážete výborne zvládnuť samotný padák bez motora.

          Na to, aby ste sa mohli prihlásiť do kurzu motorového paraglidingu, je teda potrebné vedieť lietať bez motora, a je teda potrebné mať pilotný preukaz PL – A. Kurz motorového paraglidingu, možete absolvovať priamo po základnom kurze paraglidingu.

          Ak chcete absolvovať kurz motorového paraglidingu, musíte si priniesť vlastný paramotor s padákovým klzákom. Pretože v minulosti dochádzalo k častému poškodeniu motora, vrtule, či padáku z dôvodu nezodpovedného prístupu niektorých žiakov, rozhodli sme sa učiť lietať výhradne na zariadeniach, ktoré si piloti na kurz sami prinesú.

          Kurzy prebiehajú aj individuálne po dohovore medzi inštruktorom a pilotným žiakom.

Vodné dielo Žilina

Cena kurzu zahŕňa:

Doba trvania kurzu je 2 dni.

Cena kurzu – motorového: 35,– € / 1hod.


Kurz inštruktor

          Škola ABCparagliding sa venuje rovnako príprave a školeniu inštruktorov. Každý, kto má záujem stať sa inštruktorom paraglidingu, má možnosť prihlásiť sa v našej škole do programu asistent inštruktor.

          Takýmto spôsobom získate predstavu o tom, čo obnáša práca inštruktora vôbec. Po jednom roku asistovania v našej škole sa dokonale zoznámite so spôsobom výuky u nás ako aj nadobudnete nové dokonalejšie zručnosti pre prácu s padákom.

          Získate množstvo poznatkov o paraglidingu, ktoré by ste za normálnych okolností postupne a pracne získavali pravdepodobne dlhé roky. Po absolvovaní jednoročnej praxe asistenta dohodneme ďalší postup pre získanie licencie inštruktor.

Večerný dolet

Podmienky pre účastníkov programu Asistent Inštruktor:

Cena kurzu: Výuka nie je spoplatnená.


https://gradient.cx/ https://www.swing.de/ https://www.garmin.sk/ https://easyfly.cz/ https://flytec.ch/ https://karpofly.cz/