Video

Základný 6 dňový kurz paraglidingu 12.08.2017

Ďakujem za tento filmik, Czezare. Základný kurz paraglidingu, na Staníku pri Žiline 12-17.08.2017. Krásne si zachytil pocity ľudí pred ich prvým veľkým samostatným letom, je radosť vidieť ich rozosmiatych po pristáti. Ešte raz, veľká vďaka...

Gradient - Bright 5 tested by Freiraum

Video demonštruje ľahkosť ovládania klzáku Bright 5. Jeho koncepcia klzák pre zábavu, bezpečné lietanie je viac ako zrejmá. Bright 5 je najlepšou voľbou pre začiatočníkov aj mierne pokročilých pilotov. Svojim výborným výkonom vás nebude obmedzovať ani pri vašich prvých preletoch.

Tandem

ABCparagliding a televízia Markíza. Radoslav Židek pripravil prekvapenie pre Sylviu Kadnárovu v programe Let's Dance.

Druhý deň

Terén - Hájik pri Žiline, severný svah, dostupnosť - 5 min. jazda autom z miesta ubytovania. Lúka s miernym sklonom a stredne veľkým prevýšením. Krátke aj dlhšie lety.

Tretí deň

Terén - Nededza, južný svah, dostupnosť - 10 min. jazda autom z miesta ubytovania. Lúka s miernym sklonom a malým prevýšením. Prvé pokusy o vzlet. Krátke a nízke lety.

Štvrtý deň

Terén - Hajik pri Žiline, východný svah, dostupnosť - 10 min. jazda autom z miesta ubytovania. Lúka s miernym sklonom a stredne velkým prevýšením. Nízke aj vyššie lety, v závislosti od poveternostných podmienok a schopností kurzistov.

Piaty a šiesty deň

Terén - Straník, južný štart, prevýšenie viac ako 400m, dostupnosť - 15 min. jazda autom z miesta ubytovania. Záverecné lety zo Staníka.

ABCparagliding school

Toto prezentačné video pre nás vyrobila spoločnosť Dream and sound video v r. 2009. Zobrazuje celkovo základný kurz paraglidingu. Podarilo sa jej zachytiť nielen samotný priebeh kurzu, ale aj prekrásne terény a okolie Žiliny, na ktorých kurz prebieha. Za toto jej patrí naša vďaka.

Gradient ORBIT3 - Madeira 2010

https://gradient.cx/ https://www.swing.de/ https://www.garmin.sk/ https://easyfly.cz/ https://flytec.ch/ https://karpofly.cz/