O nás

Škola paraglidingu

Škola ABCparagliding má už viac ako 20 – ročné skúsenosti s kurzami paraglidingu. Vychovali sme už množstvo paraglidistov. Aj podľa oficiálnych štatistík LAA – SR sme už po niekoľko rokov najviac navštevovanou školou na Slovensku. Máme viac ako 1.500 absolventov. Ako jedna z mála na Slovensku máme od Leteckej amatérskej asociácie SR oficiálne povolenie na prevádzkovanie školy, môžeme vám vystaviť platný pilotný preukaz ako aj medzinárodný pilotný preukaz. V každom kurze u nás ukážka motorového paraglidingu.

Okrem toho, sme jedinou profesionálnou školou motorového paraglidingu na Slovensku !


Majiteľom licencie je: Ing. Zdeno Kačmár

.

PortetPortret3

  2008   2005  1998  2015

                                                                                                                                                     


Kde prebiehajú kurzy

Straník je kopec pri Žiline, ktorý môžeme právom nazvať " Mekkou " slovenského paraglidingu. Leží v prekrásnom prostredí na úpätí Malej Fatry. Stabilným počasím a konfiguráciou terénu poskytuje pre paraglidingové lietanie tie najlepšie podmienky na Slovensku, o čom svedčí aj fakt, že tento terén využívajú pre výuku paraglidingu aj paraglidingové školy z Čiech a Poľska.

Každoročne sa tu poriada viacero významných pretekov, okrem iného aj otvorené majstrovstvá Slovenskej republiky v paraglidingu s medzinárodnou účasťou.


Dostup na kopec je autom. Je možné štartovať na tri smery vetra zo štyroch, čo takmer vždy umožní dolietať kurz v termíne !

.

ABCstranikCup

Jar na Straníku, pohľad z Juhu (foto Vlado Bača)                 Straník Cup 2003

                                                                                       


Na čom budete lietať

Každý rok používame pre výcvik úplne nové, najbezpečnejšie padákové klzáky nemeckej firmy SWING. Jedná sa o špičkového svetového výrobcu. Firma Swing je najstarším a jedným z najúspešnejším výrobcov padákových klzákov na svete. Na padákoch firmy Swing lietajú top piloti z celého sveta. Pre tento rok máme pre vás pripravené najnovšie modely Swing Mito2 RS ktoré majú jedinečný patentom chránený RAST systém a tak sú to najbezpečnejšie vyrábané padákové klzáky vo svete vôbec.


Moderný komplet pre kurzistu nie je zďaleka v každej škole samozrejmosťou. Argumenty typu „je to vhodnejšie“ alebo „na začiatok to stačí" , sú úplne chybné. Výbava pre paragliding sa rýchlo vyvíja a za moderné sa dajú považovať padákové klzáky nie staršie ako dva roky s certifikáciou LT F- 1, EN - A. Sedačky by v každom prípade mali byť vybavené ABS systémom a moderným chráničom chrbtice, typu airbag.

Používame každý rok najnovšie padákové klzáky od firmy Swing. Naše sedačky sú kompletne vybavené airbagom aj ABS systémom.

Dobrý chránič dokáže eliminovať chyby začiatočníka pri nepodarených štartoch a pristátiach. Dnes za dobrú ochranu považujeme airbag, vzduchovo – penový chránič s hrúbkou minimálne 17 cm. Ako jediný používame sedačky vybavené naviac integrovanou klznou plastovou doskou.

Samozrejmosťou u nás je aj používanie nových záložných padákov a kvalitných prilieb každý rok.

Použitie kvalitných rádiostaníc zabezpečí rady letiacim kurzistom, prípadne korekciu niektorých chýb.

.

ABCbright5foto1ABCbright5foto2

.


Kontakt

ABCparagliding

Pod vršky 1138/12

013 01 Teplička nad Váhom

Slovensko

E-mail: zdeno@abcparagliding.sk

Tel. +421 903 544 844

https://gradient.cx/ https://www.swing.de/ https://www.garmin.sk/ https://easyfly.cz/ https://flytec.ch/ https://karpofly.cz/