Akcie a výlety

Výlety za lietaním

Škola ABCparagliding poriada aj výlety za lietaním do zahraničia. Vyberáme pre vás terény vhodné pre začiatočníkov a rovnako aj pre skúsených pilotov. Napríklad Slovinský - Tolmin, Lijak, Talianske Bassano del Grappa, či Marmoláda. Perfektné terény, pekné kumuly, nové zážitky a skúsenosti. To všetko tu je pripravené pre vás. Tešíme sa spolu s Vami.

.

Dolomity


Tolmin

Terény v okolí Tolminu patria k najvyhľadávanejším v Slovinsku. Pre Slovákov a Čechov sú tieto terény zvlášť príťažlivé. Viackrát v minulosti sa tu organizovali Majstrojvsvá Slovenska aj Českej republiky. Tolmin je letová oblasť vyznačujúca sa stabilitou počasia a vhodnými podmienkami pre termické lietanie a prelety. Ísť lietať do Tolminu však určite neznamená len preskakovať od jedného kumulu k druhému, stáť v speede a pozerať do GPS bez toho, aby ste vnímali čo je okolo Vás. Príroda okolo Tolminu určite stojí za pohľad z výšky.Nezabudnite nato, začína sa to už na štarte.

.

Tolmin panorama


Bassano del grappa

Pizza, víno a paragliding, to je Bassano. Pre viacerých z Vás známy a osvedčený terén. Pre mnohých, ale ešte stále neobjavený. Pozývame všetkých, skúsených aj menej skúsených pilotov. Tých, ktorí v Bassane už boli aj tých, ktorí neboli.

Bassano je letový terén hojne navštevovaný európskymi pilotmi. Autom Vás vyvezieme na štart pod pamätníkom na Monte Grappe. Ocitnete sa na obrovskej štartovačke nachádzajúcej sa na vrchole rozsiahleho termicky aktívneho pohoria. Voči pristávačke budete vyššie o cca 1000 metrov. Strmý hrebeň popri ktorom poletíte spôsobí, že vaše vário nebude mlčať.

Bassano je ale vhodné aj pre pilotov, ktorí nemajú skúsenosti s termickým lietaním. Stabilné podmienky a otvorený priestor poskytuje ideálne možnosti na prvé otočenie v stúpavom prúde. Cez vysielačku Vám samozrejme poskytneme všetky potrebné rady.

.

Bassano del Grappa


Dolomity

Dolomity patria na jeseň k najkrajším terénom na ktoré chodíme lietať z našou školou. ABCparagliding. 

.

Dolomity


Jesenné Alpy

Na október, keď bude obloha čistá, dohľadnosť nekonečná a termika ešte stále príjemne fungujúca s nami môžete vyraziť do Álp. V pláne máme navštíviť letové miesta v Rakúskych, prípadne Nemeckých Alpách. Ktoré konkrétne letové oblasti to budú spresníme podľa predpovede počasia pár dní pred odchodom. Pripraviť sa môžete na lietanie v horách a to bez ohľadu na terén ktorý vyberieme. Chceme vám ukázať dlhé a vysoké hrebene, štíty vystupujúce oveľa vyššie ako miesto štartu a jazerá hlboko pod Vami. To všetko pokojnej októbrovej termike. Tešíme sa na Vás.

.

Dolomity


Cena každého z výletov je stanovená osobitne v závislosti na mieste a dĺžke výletu..

Cena zahŕňa:

Cena nezahŕňa:


Čo je možné si doobjednať

požičanie výstroje, alebo jej ktorejkoľvek časti
Služby inštruktorov (ranný briefing, rozbor situácie na štarte + plánovanie letov, pomoc pri štartoch a pristátiach cez vysielačku)
Ďalšie termíny vypisujeme podľa záujmu !

.

https://gradient.cx/ https://www.swing.de/ https://www.garmin.sk/ https://easyfly.cz/ https://flytec.ch/ https://karpofly.cz/