Padákové klzáky

Gradient - Golden 5

Gradient - Golden 5

Koncept

Zábavný a bezpečný: veľmi citlivo je vyvážený pomer stability krídla a pasívnej bezpečnosti spolu s úžasným výkonom

Najmodernejšie pokrokové technelogie: Falcon wing tips, DDsystém, VOsystém,
veľmi čistý design. Logická a prepracovaná štruktúra klzáku spolu s jeho jednoduchým prehľadným vyviazaním

Kombinácia najkvalitnejších materiálov: Pri výrobe je použitá výhradne tkanina Porcher Skytex, Edelrid, Liros, Peguet, Harken, Ronstan ...

Kvalitný výrobok: Aj keď Gradient je už Francúzkou firmou stále sa klzáky vyrábajú v ČR a každý vyrobený klzák je zaletený a vyskúšaný test pilotom.

Golden5 je najnovším padákovým firmy Gradient. Je už piatou Generáciou jedného z najúspešnejších padákových klzákov. Mimoriadne dobre je vyvážená dynamika krídla, opäť z veľmi presným riadením a jasnou signalizáciou prebrzdenia padákového klzáku. Vynikajúci výkon, ovládateľnosť a rýchlosť sú doplnené vysokou mierou pasívnej bezpečnosti. Veľmi citlivá a bezprostredná je jeho spätná väzba, ktorá umožní pilotovi rýchle a ľahko ovládnuť tento padákový klzák. Lietanie sa Golden5 sa stáva uvoľneným a hlavne budete riadiť klzák intuitívne, čo vám umožní naplno a v kľude užiť si samotné lietanie.

Charakteristika

Pôdorys padákového klzáku je tvorený štíhlou elipsou s obdĺžnikovým tvarom uprostred. Na klzáku je ľahko pozitívne zakrivená nábrežná hranná ktorá má nové tvarovanie koncových oblúkov - Falcon wingtips, tieto slúžia na minimalizovanie a výrazné zníženie indukovaného odporu. Použitý profil (VOsystém ) bol osobitne navrhnutý pre klzák Golden5. Zúročili sa tu bohaté skúsenosti použité pri profiloch klzákov Nevada2, Aspen6 a Avax XC5. Maximálna hrúbka profilu, prehnutie strednej krivky profilov boli optimalizované s prihliadnutím na výkon, maximálnu mieru stability klzáku v celom rozsahu rýchlosti.

Vhodným rozmiestnením nových profilov po celom rozpätí klzáku bola dosiahnutá vyššia kompaktnosť vrchlíka, príjemné letové vlastnosti a hlavne rýchlejšia regenerácia klzáku po prípadnom kolapse. Pre nový profil krídla bolo optimalizované jeho tvarovanie a aj umiestnenie plniacich otvorov na nábežnej hrane tzv. VOsystém.

Obdĺžnikové plniace otvory na nenosných rebrách zaisťujú dostatočne natlakovanie vrchlíka v celom rozsahu rýchlosti. V-otvory na nosných rebrách zaisťujú efektívne naplnenie vrchlíka vzduchom. Pri vnútornom pohybe vzduchu v komorách ho nasmerujú na spodnú stranu krídla. Takýmto spôsobom nedochádza k ovplyvňovaniu prúdenia vzduchu na hornej podtlakovej strane krídla, čo zabráni stratám vztlaku a nárastu aerodynamického odporu. Prakticky to znamená že pri lete v turbulenciách, hlavne pri termických podmienkach, kedy dochádza k výraznému vnútornému prúdeniu vnútri vrchlíka, navyše podporeného vynútenými zásahmi pilota do riadenia, zbytočne sa nezvyšuje opadanie klzáku a nestráca dopredú rýchlosť. Vďaka VO systému má nosová časť profilu čistý tvar a korešponduje s aerodynamickou čistotou a nízkym dynamickým odporom.

V prednej časti rebier sú integrované nylonové struny, ktoré prispievajú k dobrému plneniu vrchlíka vzduchom, zaisťujú čistý tvar nábežnej hrany. Na odtokovej hrane v oblasti uší sú použité mini rebrá, ktoré zaistia vyššiu tvarovú čistotu odtokovej hrany. Pre dokonalé rozloženie síl do celého vrchlíka sú použité oblúkové výstuhy s nylonovou strunou v závesných bodoch rady B a C. Spôsoby vyviazania vrchlíka s veľmi krátkymi vidlicami horného poschodia zlepšuje stabilitu pri lete maximálnou rýchlosťou, znižuje aerodynamický odpor a vytvára vynikajúcu štrukturálnu pevnosť vrchlíka. Pre vyviazanie je použitý systém 3 a pol rady A, B, C a tri poschodia šnúr s odstupňovanými priemermi.

Pri vyviazaní boli použité šnúry najvyššej kvality od firiem Liros a Edelrid. Hlavné spojovacie šnúry sú opletové. Horné šnúry sú bezopletové s odstupňovaným priemerom pre zníženie odporu. Bezopletové šnúry majú vďaka možnosti zavliekania výhodu vyššej pevnosti, stálosti a rovnako nižší aerodynamický odpor ako šnúry s opletom. Hlavné C-šnúry sú pripojené ku karabínkam slučkami, takýmto spôsobom je možné ich prípadné skrátenie kompenzovať jednoduchým uvoľnením pri technickej kontrole. Takto sa aj predlžuje čas pre prípadnú výmenu komplet celého vyviazania klzáku. Správna kombinácia použitého materiálu šnúr Aramid a Dynema dokáže udržať správnu geometriu klzáku dlhší čas bez nutnosti korekcií. Golden5 je vybavený veľmi účinným speed systémom s veľkým pracovným rozsahom, odolnými a bezúdržbovými kladkami.

Zaradenie

Golden5 je určený pre všetky kategórie pilotov. Pre talentovaný, čerstvých držiteľov pilotnej licencie, rovnako aj pre dlhoročných skúsených pilotov, ktorí vyžadujú od svojho padákového klzáku okrem vysokého výkonu aj mimoriadnu mieru bezpečnosti. Je charakteristický veľmi ľahkým štartom čo už dlhoročne vedia oceniť piloti na celom svete, ktorý lietajú na padákových klzákoch Golden. Pri krúžení v termických prúdoch veľmi ľahko točí ploché zákruty o malom polomere s minimálnym opadaním. Toto všetko je možné len vďaka presnému riadeniu a okamžitej reakcií pri prenesení váhy pilota sedačke.


Gradient - Bright 5

Gradient - Bright 5

Koncept

Bright 5 - máme tu už piatu generáciu klzáku ktorý je najlepšou voľbou pre začiatočníkov a pilotov ktorý hľadajú klzák pre zábavu.

Veríme že každý pilot bude s týmto klzákom spokojný, pokiaľ ide o jeho letové vlastnosti, mimoriadnu letovú bezpečnosť a naozaj vynikajúcu ovládateľnosť. Pri vývoji tohto klzáku bol podstatný faktor zábavy a bezpečnosti. Sme si určite istý že sa to podarilo dokonale splniť.

Pokiaľ ste príležitostný piloti, pre vás je najdôležitejšia maximálna bezpečnosť, ľahká ovládateľnosť a určite chcete aj sa zabaviť pri lietaní. Bright 5 ke presne pre vás. Všetky tieto vlastnosti a tiež veľmi dobrý výkon vo svojej triede je výzvou pre Cross-country lietanie. Na tomto padáku naozaj nie je problém uletieť 100 km prelet. Je ideálnym padákom pre školy. Určite je to najlepší padák pre kurzy a začínajúcich pilotov aký sa Gradientu doposiaľ v tejto triede podarilo skonštruovať. U nás v škole ABCparagliding máte tento padák k dispozícii, každý rok úplne nový. Bright 5 je viacúčelovým padákom ktorý je vhodný ako pre voľné tak aj pre motorové lietanie. Gradient ponúka špeciálne voľné konce pre motorové lietanie z trimamy a dvoma možnosťami uchytenia padáku tak aby ste nemuseli meniť dĺžku riadiačiek pokiaľ si idete zalietať s motorom.

Charakteristika

Bright 5 je klzák pre začiatočníkov a mierne pokročilých pilotov. Klzák má homologizáciu EN - A aj nemecký test LTF-1.
Štart je veľmi jednoduchý. Klzák zdvihnete nad hlavu veľmi ľahko bez použitia sily, dokonca ho môžete zdvihnúť len pohybom tela, bez pomoci štartovacích popruhov. Po vytiahnutí nad hlavu sa sám stabilizuje. Nepredlieta, nepredbieha na štarte a tak je dosť času na kontrolu klzáku pred samotným štartom. Je úžasne zábavné pracovať s takýmto klzákom keď eliminuje aj vaše chybičky.
Široký rozsah chodu riadiačiek opäť dovolí pilotovi malé chyby a zároveň pilot má dostatočnú spätnú väzbu.
Má veľmi veľkú stabilitu pri samotnom lietaní. Po vzlete okamžite reaguje na prenos váhy pilota v sedačke, čo uľahčuje nácvik aktívnej pilotáže. S týmto klzákom dokážete účinne využiť aj minimálne stúpania a dynamický vietor na svahu. Jasne je definovaný bod odtrhnutia prúdnic a tak zaiťuje riziko minimálnej rýchlosti, prípadného prebrzdenia klzáku.
Elegantné nápady, inteligentné riešenia a zodpovednosť sú typické nilen pre Bright 5.

Zaradenie

Tento klzák je najlepšou voľbou pre začiatočníkov aj mierne pokročilých pilotov a zároveň pre všetkýchpilotov hľadajúcich klzák pre zábavu. Svojim výborným výkonom vás nebude obmedzovať ani pri vašich prvých preletoch. 

Padákové klzáky vo veľkostiach 24,26,28,30 sú na sklade ihneď k odberu.


Gradient - Aspen 5

Gradient - Aspen 5

Nová generácia legendy

Aspen 5 je navrhnutý ako klzák kategórie EN – C pre skúsených pilotov, ktorí ovládajú aktívnu pilotáž s aktívnym lietaním. Vďaka vynikajúcemu výkonu, príjemnému ovládaniu, predvídateľnému chovaniu a stabilnému letu na speede je klzák Aspen 5 výbornou voľbou pre všetkých pilotov lietajúcich XC či voľne lietajúcich preletárov.
Konštrukcia
Na prvý pohľad je viditeľná zmena v štíhlosti krídla, klzák je štíhlejší. Pre Aspen 5 bol použitý úplne nový profil krídla. Táto zmena aj keď nie je viditeľná je podstatná pre vlastnosti klzáku. Pri konštrukcii klzáku bol použitý osvedčený DD - Systém a vyviazanie vychádza z modelu Aspen 4 pričom bolo mierne upravené. Na nábežnej hrane je použitý exkluzívny materiál Everlast – Skytex s dvojitým záterom, ktorý dodáva klzáku stabilitu a dlhú životnosť.

Výkon

Je lepšie vyskúšať ako o tom dlho rozprávať.
Vyššia maximálna rýchlosť, lepšia kĺzavosť, lepšia stúpavosť zvlášť viditeľná v slabších podmienkach. Oproti klzáku Aspen 4 boli odfiltrované rušivé reakcie klzáku, teraz v priebehu letu má pilot presnejšie informácie pri riadení. Je tu presnejšia spätná väzba od klzáku ku pilotovi, vďaka tejto väzbe je klzák pri ustreďovaní stúpavých prúdov viac intuitívny.
Rúčky na C – popruhoch pomáhajú aktívnej pilotáži pri lete na speede.

Zaradenie

Aspen 5 je certifikovaný v kategórii EN – C, pre skúsených pilotov, ktorí ovládajú aktívnu pilotáž. Bezpečnosť klzáku je veľmi dobrá hlavne pre jeho predvídateľné správanie a presným informáciám ktoré klzák počas letu poskytuje pilotovy.


Gradient - Avax XC 3

Gradient - Avax XC 3

Koncept

Avax XC 3. Klzák z čitými a ladnými krivkami s vysokým výkonnostným potenciálom pre skúsených pilotov, ktorí sú zameraný na pretekanie a prelety. Čistý trojradový klzák je vývojovým krokom smerok k zníženiu škodlivých odporov a zvýšeniu výkonu klzákov.

Nová vnútorná konštrukcia nábežnej hrany a závesných bodov lepšie roznáša sily po celom vrchlíku klzáka. Bola optimalizovaná veľkosť vstupných otvorov na nábežnej hrane ktoré zabezpečujú veľmi dobré natlakovanie klzáku pri rôznych uhloch nábehu vrchlíka.

S profil pri zvýšenej rýchlosti zvyšuje stabilitu klzáku. Dôkladný výber a kombinácia najnovších osvedčených materálov je zárukou vysokej funkčnosti a trvanlivosti klzáku. Klzák je charakteristický vyváženým, citlivým riadením a veľmi dobrou spôtnou vôzbou na pilota pri lete. Avax XC 3je pre Vás zárukou spokojnosti a potešenia pri lietaní.

Zaradenie

Avax XC 3 je certifikovyný v kategórii EN - D pričom je určený do rúk skúseným pilotom plne ovládajúcim aktívnu pilotáž, ktorí lietajú závody a  XC – prelety.


Gradient - Nevada 2

Gradient - Nevada 2

Koncept

Nevada je klzák novej generácie v strednej triede EN - B, LTF 1 – 2. Je zaradená medzi padákové klzáky Golden 4 a Apen 5.

Charakteristika

Nevada 2 je vysokovýkonný klzák kategórie EN –B. Vyniká vysokou kĺzavosťou, precíznym riadením, vysokou stabilitou aj pri maximálnych rýchlostiach a značnou odolnosťou voči kolapsom. Napriek tomu, že Nevada 2 je veľmi bezpečným klzákom, je určená pre pilotov, ktorí už ovládajú aktívnu pilotáž.

Technické detaily

Nevada 2 je klzákom vyviazaným čisto do troch rád. Vďaka unikátnemu Gradient DD systému má iba dve hlavné šnúry na každú radu a celkovo len 62 nosných pútok. Vďaka tomu je celková spotreba šnúr v kategórii klzákov EN – B jednou z najmenších. Šnúry v galérii sú progresívne odstupňované a hore bezopletové. Rovnako je zredukované aj vyviazanie riadiačiek. Aerodynamický odpor na klzáku je minimalizovaný.
Pre dokonalé rozdelenie síl na klzáku na nosných rebrách v rade B a C sú použité nylonové struny, ktoré sú formované do oblúka tzv. Gibus. Archs. Struny v C diagonálach pomáhajú napnúť odtokovú hranu. Nábežná hrana je rovnako vystužená pomocou nylonovej struny, ktorá je v prípade potreby ľahko vymeniteľná. Pre vynikajúce natlakovanie vrchlíka je použitý Gradientom vyvinutý VO systém špeciálneho tvarovania vstupných otvorov.
Tento systém je veľmi účinný pri veľkom rozsahu uhla nábehu. Zaisťuje rýchle plnenie vrchlíka od stredu smerom k ušiam, čo veľmi zjednoduší štart a regeneráciu vrcholíka. Tento systém veľmi obmedzuje prúdenie vzduchu z vnútra klzáku smerom na hôrnu podtlakovú stranu a vďaka tomu Nevada 2 nestráca stúpavosť a doprednú rýchlosť v termických a turbulentných podmienkach.
Dlhú životnosť a tvarovú stálosť zarucuje použitý materiál Everlast, ktorý Gradient vyvinul spolu z firmou Porcher Marine. Guličkové kladky speed –systému, tenké popruhy, prvotriedne materiály, kvalita spracovania a záruka kvality sú u Gradientu samozrejmosťou.

Hodnotenie klzáku od pilotov ako napr. Tom de Dorlodot, Horacio Llorens, Theo de Blic, nájdete aj na našich stránkach v novinkách, to hovorí samo za seba.

Zaradenie

Nevada 2 je vysokovýkonným  klzákom, ktorý zvládajú aj príležitostný piloti.. Nadšený budú aj XC piloti pre jeho veľký preletový potencial s vysokou mierou pasívnej bezpečnosti.


Gradient - Golden 4

Gradient - Golden 4

Koncept

Golden 4 - je nový klzák od firmy Gradient. Je určený pre najširšiu a najviac zastúpenú skupinu pilotov. Je priamym nasledovníkom modelovej rady Golden /Orbit. Výsledkom vývoja je čistý aerodynamický dizajn s veľmi veľkým využitím lietania pre zábavu a aj pre samotné lietanie v súťažiach.

Výkon a agilita, ľahkosť použitia a hlavne parametre výkonu ho radia ku absolútnej špičke vo svete v tejto triede padákových klzákov. To celé stojí na maximálnej pasívnej bezpečnosti. Toto všetko prispelo k vysokému predaju a veľmi veľkej obľúbenosti tohto klzáku vo svete.

Rovnako padák má nemecký DULV certifikát pre lietanie s motorom. Na požiadanie vám ho vybavíme multifunkčnými volnými koncami pre motor zdarma. Multifunkčné voľné konce majú dve možnosti uchytenia padáku do hlavných karabín a sú vybavené trimamy.

Lietanie z týmto klzákom sa stáva intuitívne, doslova vás učí lietať. Pilotovi zostáva vždy dosť času a priestoru na rozhodnutie o samotnom lete.

Charakteristika

Lietanie s Goldenom 4 začína typicky jednoduchým štartom, tak jednoducho ako sú piloti na padákoch na celom svete zvýknutý. Golden 4 je schopný krúžiť veľmi malé zatáčky bez zbytočného náklonu. Klzák reaguje okamžite na prenášanie váhy pilotom. Veľmi dobre vyvážená dynamika a presne definovaný bod prebrzdenia padáku dáva tomuto klzáku typické vlastnosti handlingu padákov Gradient. Klzák s chová veľmi predvídavo a plynule reaguje v extrémnych situáciách. Takto upevní vašu dôveru v Golden 4, bez ohľadu na to či ste spôsobili kolaps vy alebo turbulencia. Tento klzák má certifikáciu EN - B a zároveň je certifikovaný nemeckou skúšobňou LTF 1 - 2.

Zaradenie

Je určený pre najširšiu a najviac zastúpenú skupinu pilotov. Zvládne ho ľahko aj začínajúci pilot po základnom kurze. Mnohokrát sa stáva vašim obľúbeným spoočníkom na viac rokov.

Ja sám ho veľmi často a rád používam  pre všetky demo akcie pri lietaní s motorom a rovnako pre zábavné termické lietanie či prelety. 


Gradient - klzáky zaradenie podľa kategórii

.


Gradient - cenník 01.11.2017


BRIGHT 5 22                      48.900 Kč 
BRIGHT 5 24                      49.900 Kč 
BRIGHT 5 26                      50.900 Kč 
BRIGHT 5 28                      51.900 Kč 
BRIGHT 5 30                      52.900 Kč

Denali 24                            55.900 Kč *
Denali 26                            56.900 Kč * 

Denali 28                            57.900 Kč *

Golden V 22                       59.900 Kč Nové !
Golden V 24                       60.900 Kč 
Golden V 26                       61.900 Kč 
Golden V 28                       62.900 Kč 
Golden V 30                       63.900 Kč

NEVADA 2 22                     58.900 Kč 
NEVADA 2 24                     59.900 Kč 
NEVADA 2 26                     60.900 Kč 
NEVADA 2 28                     61.900 Kč 
NEVADA 2 30                     62.900 Kč


NEVADA Light 22              58.900 Kč * 
NEVADA Light 24              59.900 Kč * 
NEVADA Light 26              60.900 Kč * 
NEVADA Light 28              61.900 Kč *

ASPEN VI 22                      64.900 Kč  
ASPEN VI 24                      65.900 Kč 
ASPEN VI 26                      66.900 Kč 
ASPEN VI 28                      67.900 Kč

ASPEN VI 30                      68.900 Kč

ASPEN VI 22 light              64.900 Kč *  
ASPEN VI 24 light              65.900 Kč *
ASPEN VI 26 light              66.900 Kč *

AVAX XC5 24                     84.000 Kč 
AVAX XC5 26                     85.000 Kč 
AVAX XC5 28                     86.000 Kč 

BiGolden 3 39                    70.000 Kč 

BiGolden 3 42                    75.000 Kč

BiGolden 3 Light 39          70.000 Kč 
BiGolden 3 Light 42          75.000 Kč

FRYSTYLE 3 20                  62.900 Kč 
FRYSTYLE 3 22                  62.900 Kč 
FRYSTYLE 3 22                  62.900 Kč

EIGER 21, 23                     57.900 Kč  *

Ceny sú rovnaké ako u výrobcu uvedené v českých korunách vrátane DPH 21% !

Ceny klzakov sú uvedené vrátane batohu!

Cena klzáku je bez batohu. *


Špeciálne farebné kombinácie je možné objednať za príplatok 3.000 Kč. Farebná kombinácia Rainbow príplatok 6.000 Kč. Zabezpečujeme kompletný servis pre všetky padákové klzáky. Vystavenie PLS  (slovenského technického preukazu) ku novému PK zdarma.

Podrobnosti a technické údaje nájdete aj na webových stránkach výrobcu: Gradient.CX


SWING

 • Mito
 • Diskus - for future experts
 • Arcus RS
 • Arcus RS lite
 • Sensis
 • Nyos
 • Nexus
 • Twin RS
 • Trinity RS

Aktuálny cenník padákových klzákov Swing zašleme na požiadanie.

Podrobnosti a technické údaje nájdete na webových stránkach: SWING.DE


ADVANCE

 • Alpha 6
 • Iota
 • Epsilon 8
 • Sigma 10
 • Omega Xalps 2
 • Bi Beta 6
 • PI 2
 • PI BI
 • Omikron

Aktuálny cenník padákových klzákov Advavce zašleme na požiadanie.

Podrobnosti a technické údaje nájdete na webových stránkach: ADVANCE.CH

http://gradient.cx/http://www.swing.de/http://www.garmin.sk/http://easyfly.cz/http://flytec.ch/http://karpofly.cz/